• Szkolenie prowadzi lek.med. Krzysztof Wernicki, lekarz anestezjolog, który na co dzień pracuje w szpitalu w Koszalinie i w Szczecinku. Pasjonat szeroko pojętej edukacji medycznej, którą realizuje poprzez swoją obecność w sieci i prowadzenie zajęć dla przyszłych ratowników medycznych w Koszalińskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.
• Adresaci: ratownicy medyczni, pielęgniarki, lekarze, studenci
• Czas trwania szkolenia: 1 dzień – część teoretyczna - 5 godzin dydaktycznych (10.00-14.20) dodatkowo transmitowana online
- część praktyczna – 5 godzin dydaktycznych (15.00-19.20)
• Szkolenie Hybrydowe: to elastyczna forma edukacji, zaprojektowana tak, aby dostosować się do indywidualnych preferencji i wymagań każdego uczestnika. Program łączy transmitowaną na żywo część teoretyczną z sesjami praktycznymi, które odbywają się w tradycyjny, bezpośredni sposób.
• Jak to działa?
Możesz wybrać jedną z dwóch opcji:
Opcja stacjonarna (teoretyczno-praktyczna): Uczestniczysz na żywo w części teoretycznej i masz bezpośredni kontakt z prelegentem. Sesja teoretyczna jest dodatkowo transmitowana online. Po ukończeniu segmentu teoretycznego, uczestniczysz w intensywnych warsztatach praktycznych. To szansa na zastosowanie nabytej wiedzy w praktyce pod okiem doświadczonego instruktora.
Opcja online (teoretyczna): Uzyskujesz dostęp do transmisji na żywo z naszych sesji teoretycznych, które możesz śledzić z dowolnego miejsca na świecie. Daje to unikalną możliwość interakcji z instruktorem i innymi uczestnikami w czasie rzeczywistym.
• 10 punktów edukacyjnych dla ratowników medycznych za całe szkolenie lub 5 punktów za część online (na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 18 sierpnia 2023r. w sprawie ustawicznego rozwoju zawodowego ratowników medycznych (Dz.U. z 2023r., poz.1800)).
• Cele kształcenia: Celem kształcenia jest pogłębienie wiedzy z zakresu ratownictwa medycznego w aspekcie anestezjologii.
• Zagadnienia:
Teoria:
1. Ostra duszność
2. Ostry ból
3. Noradrenalina i kwas traneksamowy
4. Resuscytacja noworodka
5. Uraz głowy u dorosłych i u dzieci
6. Mity w medycynie ratunkowej
Praktyka:
1. Drogi oddechowe: wentylacja maską twarzową, intubacja, maska krtaniowa, respirator
2. Obsługa wkłucia centralnego i kaniuli dializacyjnej
3. Kaniulacja naczyń obwodowych z użyciem USG
4. Blokady przeciwbólowe pod kontrolą USG
5. Scenariusze kliniczne
• Harmonogram
10.00-14.20 – wykład
14.20-15.00 - obiad
15.00-19.20 - ćwiczenia
Zapraszamy!
Najbliższe terminy
Niestety w najbliższym czasie nie mamy zaplanowanych terminów.
Zapraszamy do kontaktu, T: 607 519 113