Opieka poresuscytacyjna5 punktów edukacyjnych dla ratowników medycznych

• Adresaci: ratownicy medyczni, pielęgniarki, lekarze, studenci.

• Czas trwania szkolenia: 1 dzień - 5 godzin zajęć teoretycznych.

• Zajęcia odbywają się w formie wykładu ONLINE.

5 punktów edukacyjnych dla ratowników medycznych (na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 18 sierpnia 2023r. w sprawie ustawicznego rozwoju zawodowego ratowników medycznych (Dz.U. z 2023r., poz.1800)).

• Cele kształcenia: Celem kształcenia jest pogłębienie wiedzy z zakresu opieki poresuscytacyjnej.

 

Zagadnienia:

1. Opieka poresuscytacyjna w ramach ZRM prowadzona z użyciem schematu ABCDE z uwzglednieniem leczenia odwracalnych przyczyn zatrzymania krążenia. 
2. Drożność dróg oddechowych u pacjenta po zatrzymaniu krążenia - niebezpieczeństwa, wskazania, sprzęt. 
3. Układ oddechowy u pacjenta po zatrzymaniu krążenia - ocena układu oddechowego, pulsoksymetria, kapnometria, kapnografia, równowaga kwasowozasadowa, ustawienia respiratora, odwracalne przyczyny NZK (odma, hipoksja).
4. Układ krążenia u pacjenta po zatrzymaniu krążenia - ocena układu krążenia, farmakoterapia i elektroterapia, ocena EKG, odwracalne przyczyny NZK (zatorowość wieńcowa lub płucna, tamponada osierdzia, hipowolemia). 
5. Stan świadomości u pacjenta po zatrzymaniu krążenia - ocena źrenic, kontrola i korekcja glikemii, sedacja, analgezja, rokowania, odwracalne przyczyny NZK (toksyny).
6. Ekspozycja pacjenta po zatrzymaniu krążenia - kontrola wykonanych procedur, temperatura docelowa, transport, odwracalne przyczyny NZK (hipo/hipertermia, zaburzenia elektrolitowe).

 

Szkolenie prowadzi mgr Jacek Błasiak, ratownik medyczny, nauczyciel akademicki, instruktor ERC.

Najbliższe terminy

Niestety w najbliższym czasie nie mamy zaplanowanych terminów.

Zapraszamy do kontaktu, T: 607 519 113

Najczęściej zadawane pytania

Czy wykład będzie nagrywany z możliwością późniejszego odtworzenia?
Tak. Uczestnicy otrzymają dostęp do nagrania ważny 14 dni.
W jaki sposób będę mógł dołączyć do wydarzenia?
Po zapisaniu się na szkolenie i dokonaniu opłaty zostanie z naszej strony przesłany drogą mailową link aktywacyjny za pomocą którego będzie można dołączyć do wydarzenia.
Czy w webinarium można uczestniczyć tylko za pomocą komputera czy można wziąć w nim udział korzystając z telefonu komórkowego?
Oczywiście istnieje możliwość zalogowania się za pomocą przesłanego przez nas linka aktywacyjnego ze swojego telefonu. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, iż w toku wykładu będziemy prezentować lub rozrysowywać na ekranie wiele detali, tabeli, grafów, itp., które mogą nie być tak dobrze widoczne na wyświetlaczu telefonu jak na ekranie komputera.
Czy fakturę za szkolenie otrzymam w momencie dokonania zapłaty?
Każdy uczestnik kursu otrzymuje certyfikat i fakturę po przeprowadzonym szkoleniu on-line czyli zgodnie z prawem podatkowym w momencie "wykonania usługi". W praktyce faktury i certyfikaty zostają rozesłane drogą mailową w ciągu 3 dni roboczych od zakończenia wydarzenia.
Czy w przypadku gdy z przyczyn losowych nie będę mógł/mogła uczestniczyć w webinarium zostaną mi zwrócone pieniądze?
Tak, opłata pomniejszona o koszty manipulacyjne, zostanie zwrócona na wskazane konto bankowe.